Zabawy to ważny element każdej udanej imprezy.
Należy zadbać o to, aby gości mieli z nimi same dobre wspomnienia i nie czuli się zniesmaczeni. Dlatego też w swoim zestawieniu prezentuję przystępne konkurencje z dużą dawką humoru i odrobiną rywalizacji - wszystkie zabawy ustalam z Parą Młodą.
Jestem również otwarty na Państwa propozycje - nawet zupełnie nowatorskie.

 
 

Podczas ustalania zabaw, rozplanowanie zabaw może wyglądać tak..
Na rozkręcenie wesela proponuję Taniec w dwa kółka, realizowany po pierwszym tańcu, gdzie panie i panowie mogą poznać się nawzajem.

Dla gości weselnych, ok. 21:00, można rozbawić gości jedną
z poniższych zabaw:
Marynarki - pojedynek kilku par, które podczas tańca wymieniają się marynarkami lub przynoszą pewien przedmiot od publiczności, itp. Z każdym wykonanym zadaniem żegnamy jedną parę, która jako ostatnia wykona zadanie.
Taniec z figurami - pary biorące udział w zabawie tworzą jednolitą figurę, w której muszą utrzymać się w bezruchu - para, która nie utrzyma pozycji odpada...
Krzesełka - zabawa najbardziej popularna - panie i/lub panowie przynoszą przedmiot wywołany przez wodzireja a następnie muszą zająć miejsca siedzące - przy krzesełkach, gdzie jest z każdym zadaniem o jedno mniej, jedna osoba odpada.

Warto również zintegrować dwie rodziny przy weselnym stole, gdzie możemy rozśpiewać się przy Toastach , czy śpiewając wspólnie piosenkę kto w styczniu urodzony.

Gdy wybije godzina dwunasta, to oczywiście czas rozpocząć Oczepiny.

Po oczepinach możemy poznać bliżej Parę Młodą w quizie, np. Tabliczki.
Następnie coś dla gości - np. Playback lub Kareta, a na zakończenie możemy zaproponować gościom taniec z Parą Młodą za 1 grosz.

Plik DPF do pobrania